FAQ [Bron]

Activatie

Je dient eerst de standaard geleverde Nokia router aan te sluiten. Pas als deze actief is, dan kun je eigen apparatuur aanmelden. Het best kun je de chat functie gebruiken zodat er geen fouten ontstaan.
- Je vraagt de klantenservice medewerker of ze je eigen glasvezelmodem willen registreren.
- De eerste vraag die ze meestal stellen is het merk en type, aan de hand hiervan checken ze of deze op de BBF.247 lijst staat. Je kunt natuurlijk zelf ook direct vermelden dat deze op de BBF.247 lijst staat.
- De tweede vraag is het PON-ID of PON serienummer. Deze bestaat uit totaal 12 hexadecimale tekens, de eerste 4 voor de fabrikantcode (vendor ID) en dan 8 voor een serienummer. In veel gevallen is de de PON-ID op een label af te lezen. Huawei gebruikt bijvoorbeeld fabrikantcode HWTC.
- Enkele bekende PON-ID's (en een mooi overzicht hier):

  • ALCLxxxxxx -> Nokia
  • HWTCxxxxxx -> Huawei
  • AVMGxxxxxxx -> AVM FritzBox
  • GNXSxxxxxxx -> Genexis
  • ADTNxxxxxxx -> Adtran
  • GPONxxxxxxx -> FS.com SFP+ onu stick
  • ZRMTxxxxxxx -> Zaram SFP+ onu stick

- Vaak vragen ze ook nog een serienummer, geef hier nog een keer de PON-ID.
- En soms vragen ze het MAC adres. Je kunt hier ieder willekeurig MAC adres voor geven, het is namelijk niet nodig.

Hier een tip hoe je je kunt voorbereiden: justdaboo in "[Delta XGS-PON Glas] Eigen ONT/modem/router installeren - 2"

De helpdeskmedewerker maakt dan een ticket aan voor de tweedelijns en daar staat een doorlooptijd voor van 1 werkdag. Als je geluk hebt wordt het snel opgepakt, anders pas de volgende werkdag. Er zal worden geadviseerd om het nieuwe modem aan te sluiten. Zodra het PON ledje brandt, is er een verbinding met het netwerk.

Er rest je dan nog 1 ding te doen en dat is het instellen van de VLAN voor je internet aansluiting (WAN), deze moet op 100 staan (in sommige gevallen werkt vlan 100 niet maar 500 wel). Mogelijk moet je je router nog even herstarten om het te activeren en dan moet die het doen.

Let op: In sommige situaties kan het langere tijd duren voordat je een IP adres krijgt, gedurende die tijd is er wel een verbinding maar internet werkt niet. Meer info in deze post: fagao in "[Delta XGS-PON glasvezel] Eigen router installeren (deel 2)"

Algemeen

Q: Ik heb mijn abonnement gewijzigd, of ik ben van Delta naar Caiway gegaan of andersom. Ik had eerst AON, maar nu heb ik XGS-PON gekregen, maar dat wil ik niet. Kan ik nog terug gezet worden op AON?
A: Nee, helaas niet. Alle AON aansluitingen zullen gemigreerd worden naar XGS-PON. AON is oud, XGS-PON is nieuw. Bij een wijziging wordt je over gezet naar XGS-PON. Je kunt dit herkennen aan het feit dat je een nieuw modem krijgt (De Nokia XS-2426G-B)

Q: Kan ik dan niet overstappen naar een andere provider die nog AON heeft?
A: Ja, dat kan vast. Of stap over naar Ziggo. Maar zo'n beetje alle providers gaan over naar XGS-PON. Want die techniek scheelt een boel in de kosten voor de provider. Zowel in stroom als in benodigde apparatuur.

Q: Hoe werkt de omzetting van AON naar XGS-PON?
A: Een monteur moet in de PoP jouw aansluiting over zetten van AON naar XGS-PON. Simpelweg jouw glas kabel in een andere switch steken. Daardoor valt jouw AON verbinding weg en op dat moment kun je je de meegeleverde Nokia aansluiten. Zie het kopje Activatie voor meer informatie.

Q: Ja maar Caiway of Delta heeft tegen mij gezegd dat ik na <datum> zelf mijn modem kan wisselen om de aansluiting te activeren. En zelfs dat mijn oude verbinding actief blijft mocht mijn nieuwe niet werken. Hoef ik dan niet te wachten tot mijn verbinding weg valt?
A: Je mag best geloven dat het in jouw situatie anders is, maar alle aansluitingen die gemigreerd zijn, die hier bekend zijn, zijn op de bovenstaande manier gemigreerd van AON naar XGS-PON. Mocht het in jouw situatie anders zijn gegaan, laat het dan vooral weten!

Q: Mijn snelheid is verhoogd, maar ik heb op mijn eigen modem nog steeds de oude snelheid. Met het originele modem haal ik wel de juiste snelheid
A: Dit is een bekend probleem. Delta / Caiway moet de workflow voor je eigen modem opnieuw draaien. Dit is wat er aan de hand is: EWS99 in "[Delta glasvezel] Eigen router installeren"

Q: Mijn IP adres is veranderd, maar nu kan ik niet meer bij mijn netwerk vanaf afstand. Ik zit nu in de 62.45.x.y range.
A: Je bent waarschijnlijk over gezet naar CG-NAT. Log in op je Nokia modem, klik onder Services bij Internet op WAN-IP. Als je IP adres met 100 begint zit je in de CG-NAT pool

Q: Ik ben in de CG-NAT pool gezet, maar dat wil ik niet. Kan ik weer een normaal IP adres krijgen?
A: Ja, dat kan! Neem contact op met de servicedesk en vraag of ze je weer een normaal IP kunt krijgen. Meestal is het binnen 4 uurtjes geregeld. Of kijk in je "Mijn Delta" of "Mijn Caiway" omgeving. Zodra je in de CG-NAT pool zit zou daar een optie moeten staan om dat weer uit te schakelen. Als je dat in de avond uit zet, is het de volgende ochtend geregeld (Zie deze ervaring)

Q: Heeft Delta / Caiway al IPv6?
A: De uitrol voor XGS-PON klanten is gestart. Alle nieuwe klanten krijgen direct IPv6, bestaande klanten worden in batches geüpdatet. Uiterlijk 31/12/2023 is iedereen gedaan. Als je niet wilt wachten, stuur dan een private message naar @fagao met je klantnummer en het verzoek voor een eerdere IPv6 uitrol.

Q: Waar kan ik zien of Delta / Caiway een storing heeft?
A: Dat kan hier voor Delta en hier voor Caiway, of via een derde partij, hier

Q: Jow, ik heb kei goeikope Nokia SFP's gevonden voor XGS-PON. Gaan die werken?
A: Nee, je hebt waarschijnlijk een XGS-PON ONU SFP gevonden. Die is voor in de switch aan de provider kant (dus in de PoP). Bijvoorbeeld de Nokia 3FE46901AC XGS-PON ONU. Je moet een XGS-PON ONT SFP/SFP+ module hebben en die zijn een stuk duurder (waarschijnlijk door vraag en aanbod). Zie het kopje Geschikte Apparatuur.

Q: Ik heb Zakelijk Flex of Business Pack bij mijn verbinding genomen, omdat je dan een vast IP krijgt. Ik heb toch een nieuw IP adres gekregen, zonder melding vooraf. Hoe kan dat?
A: Business Pack of Zakelijk Flex bieden geen garantie op een vast IP adres. Zie deze post voor meerdere voorbeelden van gebruikers waarbij het IP adres toch is gewijzigd. Er zijn zelfs gebruikers in de CG-NAT pool gezet. Alleen bij Zakelijk Pro is een echt vast IP adres mogelijk. Op de pagina van Zakelijk Flex staat zelfs onderaan in de FAQ dat je geen vast ip adres krijgt.

Q: Ja maar vroeger kreeg je bij Zakelijk Flex een vast IP. En toch wijzigt die nu?
A: Heel stom inderdaad. Als je ergens in de voorwaarden of in je overeenkomst kunt vinden dat je een vast IP, vecht het dan zeker aan! En hou ons op de hoogte zodat we deze FAQ kunnen bijwerken.

Nokia XS-2426G-B

Q: Ik wil de Nokia XS-2426G-B in bridge mode zetten.
A: Dat kan nog niet. Delta / Caiway zegt hier aan te werken, maar er is nog geen datum bekend

Q: Ik heb in de app van Nokia een manier gevonden om mijn Nokia XS-2426G-B in bridge mode te zetten! Hebben jullie dat gezien?
A: Ja en dat werkt niet. Zie Computer guy in "[Delta glasvezel] Eigen router installeren"

Q: Mijn netwerk zit op 192.168.2.x. Ik kan dit netwerk niet instellen op de Nokia XS-2426G-B
A: Het netwerk 192.168.2.x wordt intern gebruikt in de Nokia XS-2426G-B en kan daarom niet gebruikt worden. Je zult een ander netwerk adres moeten gebruiken en je netwerk om moeten nummeren (helaas).

Q: Ik heb een portforward aangemaakt naar mijn webserver. Ik heb daar mijn.domein.nl aan gekoppeld. Vanaf afstand werkt dit prima (bijvoorbeeld via 4G), maar intern kan ik niet bij mijn webserver via mijn.domein.nl.
A: De Nokia XS-2426G-B ondersteund geen NAT hairpin of Local NAT loopback. Als workaround kun je een lokale DNS server inrichten en dan je domein naar je interne adres van je webserver wijzen. Zoek op hairpin hier: [Delta glasvezel] Ervaringen & Discussie

Nokia XS-010X-Q

Q: Hoe kom ik op de webinterface van de Nokia XS-010X-Q?
A: Als je via DHCP geen adres krijgt, stel dan je netwerkkaart in op 192.168.100.2. De webinterface is beschikbaar via http://192.168.100.1. Gebruikersnaam/password is admin/1234. Je ziet hier hoe de webinterface er uit ziet: EWS99 in "[Delta glasvezel] Eigen router installeren"

Q: Heeft de Nokia XS-010X-Q ook telnet of SSH?
A: Ja, telnet. Zie: EWS99 in "[Delta glasvezel] Eigen router installeren"

Q: Ik zie in de webinterface dat de ONT ID ingesteld staat op 0x00000000000000. Moet ik hier het juiste ONT ID instellen?
A: Nee, afblijven! Standaard staat het juiste ONT ID al ingesteld

Q: Ik heb toch aan het ONT ID gezeten..
A: Dat had je niet moeten doen.. Een reset helpt niet, want het ONT ID blijft er na de reset nog in staan. Wat je nog kunt doen is het ONT ID instellen wat onder op je sticker staat.

Q: Ik wil mijn wachtwoord veranderen en/of telnet uitschakelen.
A: Dat is, zover wij weten, niet mogelijk.

Q: Delta / Caiway heeft mijn Nokia geactiveerd. Ik heb bevestiging gehad dat het moet werken. Het PON lampje brandt, maar zodra ik de netwerkkabel aansluit, valt de netwerkverbinding met mijn router weg. Als ik de glasvezel uit mijn Nokia haal, blijft de verbinding wel actief.
A: Dit is een bekend probleem in de 3FE49337AOCK68 firmware. Je Nokia moet geüpdatet worden. Echter Delta / Caiway doet dat niet, want het is jouw modem. Het is nog niemand gelukt om de juiste firmware te vinden en/of zijn modem te updaten. Er zitten wat medewerkers van Delta / Caiway in dit topic, mogelijk willen zij je modem updaten als je het heel lief vraagt?

Update: Zie hierboven bij “Update” onder het kopje “Waarschuwing”. DFN update sinds kort de firmware wel.

Q: Welke firmware versies werken op het Delta / Caiway netwerk?
A: 3FE49337AOCK85,

Zaram ZXOS11NPI SFP+

Q: Wat is het ONT ID en S/N van de Zaram ZXOS11NPI?
A: Op verpakking en de SFP+ staat “ZarmCN12345678”. Het ONT ID en S/N zijn beide ZRMT12345678.

Q: Welke connector gaat er in deze SFP+?
A: Een SC/UPC (blauw). Dus niet rechtstreeks de connector uit het Delta/Caiway Nokia device!